Základy kresby - jarní cyklus

Fotka

každou středu od 18:00, 10 lekcí v dubnu až červnu

Cena:
Cena kurzu je 2000,- Kč/10 lekcí, přihlášení je platné po zaplacení zálohy ve výši 50 % ceny kurzu na účet sdružení: 2500295537/2010
Přihlášení:

 

Ve středečním kurzu zaměřeném na základy kresby si vyzkoušíte různé techniky a postupy kresby. Během jednotlivých lekcí si procvičíte a osvojíte základní dovednosti jako je kresba linií, rozměřování proporcí, perspektivy, stínování, práce s dvojrozměrnou i trojrozměrnou předlohou a zvětšování.

 

Kromě klasické kresby tužkou si vyzkoušíte i uhel, suchý pastel a perokresbu. Jako oživení budou zařazena i cvičení na rozkreslení a uvolnění, během nichž si na chvíli odpočinete od realistické kresby a popustíte uzdu Vaší fantazii.

 

Po úvodních lekcích zaměřených na základy bude následovat individuální tvorba podle preferencí a dovedností jednotlivých účastníků, například zátiší, portrét, nebo volnější tvorba - podle toho, čemu se budete chtít věnovat.

  

Stručný přehled programu kurzu:

 

  • Úvod ke kresbě: workshop sestávající z deseti kresebných cvičení, na nichž si ukážeme hlavní dovednosti, které jsou u kreslení potřeba a které budeme v průběhu kurzu procvičovat;
  • linie jako základní výrazový prostředek;
  • proporce: lineární kresba zaměřená na zachycení proporcí
  • světlo - stín I: úvod do stínování, kresba podle předlohy
  • světlo-stín II, pozitiv-negativ, kresba černým uhlem na bílý papír a bílým pastelem na černý papír
  • struktury, detaily, kresba na procvičení zachycování různých struktur a detailů
  • perokresba: seznámení s technikou perokresby
  • učíme se od starých mistrů: kopie podle kreseb (starých) mistrů;
  • mikro - makro: zvětšování, práce s předlohou malého formátu zvětšenou na velký formát, kresba suchým pastelem
  • každá čtvrtá lekce bude volná, zaměřená na uvolnění, rozvoj fantazie a kreativity, na seznámení se s různými netradičními technikami

 

 

 

Pro koho je kurz vhodný?

 

Pro všechny, kteří se zajímají o kresbu, ať už mají nebo nemají předchozí zkušenosti. Je vhodný například pro zájemce, kteří se ke kresbě a k tvoření vracejí po delší pauze a chtějí se rozkreslit. Hodí se také jako "odrazový můstek" pro další kurzy a tvorbu. Dovednosti a základní vědomosti zde získané uplatníte i při malbě a dalších technikách. Díky individuálnímu přístupu je vhodný jak pro zájemce o realistickou, tak o volnou kresbu.

 

Do kurzu se mohou přihlásit i pokročulejší účastníci, kteří již absolvovali základní kurz kresby nebo kreslení pravou mozkovou hemisférou. S lektorem se pak domluví na individuálním postupu.

 

Co na kurz potřebujete?

 

Všechny materiály a pomůcky obdržíte od nás, s sebou potřebujete hlavně chuť tvořit a dovídat se nové věci. Pokud bude na některé lekce výjimečně potřeba si něco přinést, budete na to upozorněni v předchozí lekci. Jestli máte své oblíbené tužky, které nedáte z ruky, určitě si je můžete vzít i k nám ;-) A rovněž můžete nosit i cd s oblíbenou hudbou, při které se Vám dobře tvoří.

Kurz probíhá každou středu od 18:00 do 20:00.

Lektorem kurzu je Mgr. art. Ondřej Moučka.


29871821_2064971940183752_5788827235133053356_o.jpg


IMG_20140614_152409.jpg


20180128_164504.jpgJak se přihlásit?

Pro přihlášení do kurzu využijte kontaktního formuláře v sekci PŘIHLÁŠKY.
Místo ve všech kurzech je potřeba si rezervovat alespoň 3 dny předem!