Kurz volné kresby

Fotka

jednodenní víkendový kurz

Termín:
sobota 7.4.2018 od 10:00 hod. do cca 15:00 hod.
Cena:
Cena kurzu je 650,- Kč, přihlášení je platné po zaplacení ceny kurzu na účet sdružení: 2500295537/2010
Přihlášení:

Chcete si vyzkoušet různé techniky kresby a zároveň podpořit svou kreativitu, ztvárnit svoji fantazii ? Právě pro Vás jsme připravili kurz volné kresby ....

 

Kresba by se podle tradičního pojetí dala definovat jako „zobrazování skutečnosti pomocí linií a bodů“, dnes už ale víme, že kresba nám nabízí mnohem širší spektrum než dokonalé studie portrétu nebo zátiší. Kresba je nejen hotový výtvor, ale i činnost, aktivita, a tedy i proces – proces zkoumání a poznávání, a to jak okolního světa, tak sama sebe. Kresba je i univerzálním jazykem a nástrojem vyjádření – umožňuje nám zachytávat a sdělovat nápady, myšlenky, vize. V gestu, kterým vedeme kresbu, se odráží i aktuální emoce. Kresba při své technické a materiálové nenáročnosti a dostupnosti dokáže reagovat na okamžité stavy naší duše, což bylo a je využíváno například v automatické kresbě.  Důležitou složkou tvorby je tedy vedle pozorování také vlastní přínos a představivost.

Kurz je zaměřen právě na tyto složky – na imaginaci, vlastní vyjádření a na relaxační potenciál kresby. Během kurzu si vyzkoušíte několik technik podporujících Vaši fantazii a kreativitu, odpočinete si při tvorbě volné kresby, kde nebudeme řešit proporce, podobnost s předlohou apod., které jsou sice důležité při tvorbě realistické studie, ale mohou být někdy svazující a bránit volnému vyjádření. 

 

Pro koho je kurz určen ?

  • Kurz je vhodný i pro začátečníky, není potřeba předchozích kurzů, dovedností a znalostí, je pro všechny, kdo se chtějí odreagovat při tvorbě a popustit uzdu své fantazii. 
  • Budeme pracovat jak individuálně, tak ve skupinách, vyzkoušíte si tedy nejen vytvořit autorské dílo, ale i podílet se na tvorbě díla společného.

 

Co si mám s sebou přinést?

  • Všechny pomůcky obdržíte od nás, s sebou si doneste jídlo a pití na celý den a samozřejmě dobrou náladu, chuť učit se a tvořit.
 
Kurz vede Mgr. art. Ondřej Moučka.

 

20171011_195803.jpg

 

20171011_201357.jpgJak se přihlásit?

Pro přihlášení do kurzu využijte kontaktního formuláře v sekci PŘIHLÁŠKY.
Místo ve všech kurzech je potřeba si rezervovat alespoň 3 dny předem!