Prvomájová kresba krajiny

Fotka

jednodenní kurz

Termín:
úterý 1.5. od 9:30 do cca 12:30
Cena:
450,- Kč, kurzovné prosím pošlete na účet spolku 2500295537/2010 (Fio banka, a.s.)
Přihlášení:

Zveme Vás na úterní prvomájový kurz kresby přírody, který se uskuteční v Olomouci, v okolí řeky Moravy na Nových Sadech.

Během procházky kolem řeky se seznámíte se zásadami a principy ztvárnění volné krajiny. Začnete výběrem motivu, volbou výřezu, řeknete si něco o lineární a vzdušné perspektivě, kompozici, modelaci světlem. Prodiskutujete kresbu stromů, ztvárnění řeky. Budete skicovat tužkou a uhlem, stínovat, šrafovat. Výsledkem bude 5 černobílých skic, které v následujícím týdnu (8. května) budete moci přenést na plátno a vytvořit barevný obraz.

Kurz začne v 9:30 hod., sraz na parkovišti za mostem u „Kojeneckého ústavu“. (Konečná zastávka tramvaje 3 a 5 „Trnkova“ 5 min., autobus 14 a 16 zastávka „U rybářského stavu“ 2 min). Bude končit okolo 12:30 tak, aby každý mohl splnit své prvomájové povinnosti (líbání pod rozkvetlou třešní).

Co si mám vzít s sebou?

Dobré oblečení a boty, pokrývku hlavy, svačinku, mobil s foťákem, lehkou rozkládací stoličku, tvrdé desky a zároveň složku velikosti A3. Může se hodit i deka na trávu nebo kempinkový stolek na odložení věcí.  A dobrou náladu :).

Co zajistíme my:

Tužky, uhly, plastové pryže, fixativ,  výkresy A3 a pohodovou lektorku Jitku :).

Rychlejší malíři si mohou vyzkoušet kresbu tuží, kolorování akvarelovými barvami.

 Jak se přihlásit?

Pro přihlášení do kurzu využijte kontaktního formuláře v sekci PŘIHLÁŠKY.
Místo ve všech kurzech je potřeba si rezervovat alespoň 3 dny předem!